Spadnie mniej drużyn! IV liga liczyć będzie 18 zespołów!
Dziś przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjęli decyzję jak wyglądać będzie IV liga w przyszłym sezonie. Demokratycznie, kluby zdecydowały o tym, że jesienią na boiskach IV ligi znów będzie 18 zespołów.

IV liga w sezonie 2017/18 liczyć będzie 18 zespołów. Oznacza to, że w kończącym się sezonie z rozgrywek spadnie mniej drużyn. W chwili obencnej z ligi spadną trzy zespoły: Gopło Kruszwica, Piast Złotniki Kujawskie i zdegradowany już wcześniej do A-klasy Sadownik Waganiec. Może się jednak okazać, że z ligą pożegna się jeszcze Łokietek, wszystko zależy od gry III-ligowego Chemika Bydgoszcz. Jeśli drużyna z Bydgoszczy utrzyma swoje miejsce w tabeli to zespół z Brześcia jesienią nadal grać będzie w IV lidze.

Wiadomo już, które drużyny z naszej ligi okręgowej dołączą jesienią do grona czwartoligowców. Do IV ligi awansował już Lider Włocławek oraz Kujawiak Kowal. Nadal nie wiadomo, jakie drużyny awansują z toruńsko-bydgoskiej "okręgówki".


ZOBACZ TAKŻE: Porażka Łokietka w Pakości. Trudna sytuacja przed meczem z Naprzodem.


Oprócz głównej decyzji, Zarząd KPZPN zdecydował, że IV liga sezon 2017/18 zainauguruje w weekend 5-6 sierpnia.

Na spotkaniu, czwartoligowcy otrzymali również piłki, które Związkowi przkazali bukmacherzy. Łokietek Brześć Kujawski otrzymał 7 piłek Nike i 7 Adidas. W najbliższych dniach klub z Brześcia otrzyma jeszcze piłki przeznaczone dla młodszych piłkarzy.


WAŻNE: Mieszkanka Brześcia pilnie potrzebuje krwi. Pomożesz?


Wspieramy akcję "PomagaMY, czyli Islandia 2017" w której mieszkaniec Brześcia Kujawskiego Kamil Czarnecki zbiera pieniądze na turnus rehabilitacyjny nad Bałtykiem dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Brześcia Kujawskiego. Wesprzyj akcje dowolną kwotą!