Abbott, Trzeciak, Kowalski! Łokietek wygrywa z Promieniem!

Cel został osiągnięty! Łokietek PETROKAN wygrał pierwsze oficjalne spotkanie w 2016 roku pokonując gości z Kowalewa Pomorskiego 3-0. Bramki dla Łokietka zdobyli kolejno: Abbott, Trzeciak i Kowalski.

Łokietek PETROKAN zaczął spotkanie ambitnie. Od pierwszym minut drużyna prowadzona przez Billego Abbotta próbowała zbliżyć się do bramki Gości i stworzyć akcję, która dałaby szanse na strzelenie pierwszej bramki. Pierwszy celny strzał na bramkę Bartłomieja Dybki (Promień) oddał w 15 minucie debiutant w Łokietku - Kamil Bochat, strzał jednak wyłapał bramkarz Promienia. Dwie minuty później strzału z dystansu spróbował Mateusz Kłosowski, lecz i tym razem dobrze ustawiony w bramce Dybka obronił strzał "giekaesiaka". Z każdą kolejną minutą meczu widać było coraz większą przewagę Łokietka. Przełom nastąpił w 31 minucie, kiedy z lewej strony boiska dokładną piłkę dośrodkował Hubert Szymczak, w polu karnym był Billy Abbott i to on mocnym strzałem z 7-8 metra pokonał bramkarza Gości.
W 36 minucie przed polem karnym faulowany był Szymczak, rzut wolny wykonał Bartek Gralewski, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od muru i wyszła poza linie końcową. Łokietek miał tylko rzut rożny, którego nie wykorzystał. Drugą bramkę, tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą cześć spotkania, strzelił Kamil Trzeciak, który wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Bartka Gralewskiego. Łokietek PETROKAN do przerwy prowadził z Promieniem już 2-0.

Po zmianie stron gra Łokietka nie uległa zmianie. Przeciwnie, drużyna z Brześcia Kujawskiego intensywniej atakowała bramkę gości z Kowalewa Pomorskiego. Rewelacyjną sytuacje na podwyższenie wyniku meczu miał w 54 minucie Hubert Szymczak, który nie wykorzystał sytuacji "sam na sam", w jakiej znalazł się po dobrym podaniu Marcina Pałczyńskiego.  W 57 minucie na boisku zawrzało i doszło do przepychanek, w wyniku których kartkami zostali ukarani Hubert Szymczak i Wilkanowski (Promień). Na trzydzieści minut przed końcem spotkania II trener Łokietka, Rafał Matusiak dokonał pierwszych zmian: na boisko weszli Emil Szczupakowski i Radosław Popieliński zmieniając kolejno Trzeciaka i Kłosowskiego. Trzecią bramkę dla Łokietka PETROKAN zdobył Mariusz Kowalski, który w 69 minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Dybkę (Promień). Wynik meczu mógł ulec jeszcze podwyższeniu za sprawą Huberta Szymczaka, który nie wykorzystał co najmniej dwóch, doskonałych sytuacji, z których powinny być bramki.

Skład Łokietka PETROKAN:
Oddaj swój głos na najlepszego zawodnika tego meczu. Weź udział w akcji kibiców.

SONDA: Zagłosuj na najlepszego zawodnika Łokietka!