126 dni czekania! Zaczynamy już w sobotę!

Wszyscy czekali na ten dzień. Już w najbliższą sobotę Łokietek PETROKAN Brześć Kujawski zainauguruje swoje wiosenne rozgrywki w IV lidze.

W sobotę brzeski klub rozegra spotkanie w ramach 17 kolejki IV ligi. Na pierwszy ogień, zmierzy się z drużyną Promienia Kowalewo Pomorskie. Rywale "łokietkowców" nie zaprezentowali się dobrze w rundzie jesiennej. Na swoim koncie zgromadzili tylko 5 punktów, wygrywając jedynie z Piastem Złotniki Kujawskie i dwukrotnie remisując, raz z Sadownikiem Waganiec i raz z Unią Solec Kujawski. Wszystkie mecze, w których Promień zdobył punkty odbywały się w Kowalewie Pomorskim.

Od ostatniego meczu o punkty upłynęło 126 dni. Tyle czasu drużyna prowadzona przez trenera Billego Abbotta miała na przygotowania do rundy wiosennej. Trener Abbott wierzy w swój zespół i widzi dużą różnice mentalną w drużynie:

- Drużyna zaczęła bardziej dojrzale grać, nowi gracze podnieśli poziom zespołu, młodzi zawodnicy zrobili duże postępy i znacząco wzmocnili skład. Jesteśmy mocniejsi niż jesienią.

Łokietek zgromadził 17 punktów, pięciokrotnie wygrał i dwukrotnie zremisował. Do 8 miejsca dającego gwarancje utrzymania w lidze Łokietek traci tylko 8 punktów.

Ubiegłoroczne spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Łokietka 4-2. Bramki wówczas strzelili Kowalski, Skonieczny, Popieliński i Pałczyński.

Przed meczem było sporo wątpiwości co do miejsca rozgrywania pierwszego wiosennego meczu. Ostatnie treningi drużyny odbywały się na boisku w Osięcinach. Wszelkie wątpliwości rozwiał kierownik drużyny z Brześcia Kujawskiego - Tymoteusz Bołkowiec:

- Stadion będzie przygotowany. Murawa po ostatniej zimie nie wygląda źle. W tym momencie będzie jedna z najlepszych w lidze, na czwartek zaplanowano koszenie, na piątek malowanie farbą linii i przygotowanie szatni gospodarzy.  Ponadto na sobotni mecz wyjdziemy w nowych strojach. Oprócz tego na stadionie zawisło kilka nowych banerów.

Dla kibiców, którzy sobotnie przedpołudnie będą chcieli spędzić na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim, klub przygotował gorącą herbatę na rozgrzanie i słodki poczęstunek.

17 kolejka IV ligi:
Łokietek PETROKAN vs. Promień Kowalewo Pom.
Sobota, 19 marca, godz. 11.00
Stadion Miejski w Brześciu Kujawskim