Ile drużyn liczyć będzie IV liga?

Władze Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zdecydują o ostatecznym kształcie IV ligi w sezonie 2017/18. Decyzja zapadnie w przyszłą środę.

Obecnie w rozgrywkach IV ligi kujawsko-pomorskiej uczestniczy 17 drużyn, byłoby 18 gdyby nie wycofanie się z rozgrywek po pierwszej rundzie Sadownika Waganiec. 18 drużyn to wynik zmian jakie tymczasowo wprowadził KPZPN w zeszłym roku, celem wyeliminowania efektu „kuli śnieżnej” po ubiegłorocznej reorganizacji III lig. Spadkowicze z III ligi spychali czwartoligowców do piątych lig a Ci znów piątoligowców do niższych klas rozgrywkowych. Wprowadzenie 18 zespołów ograniczyło tę sytuację.

Teraz, na koniec sezonu temat znów powrócił. Kluby zastanawiają się czy KPZPN podtrzyma swoją ubiegłoroczną decyzję czy może wróci do „starego systemu”

W ostatnich tygodniach kluby z całego województwa, w tym większość klubów czwartoligowych lobbowało u władz KPZPN o to by zmiany nie nastąpiły. Piłkarskie władze na Kujawach i Pomorzu decyzję podejmą już 6 czerwca.

Gdyby organy związku podtrzymały 18-sto zespołową IV ligę, wówczas z dużym prawdopodobieństwem Łokietek Brześć Kujawski utrzymałby się i jesienią znów występował w IV lidze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 1-5 z Legią. Kontuzja Macieja Pałczyńskiego!

Wspieramy akcję "PomagaMY, czyli Islandia 2017" w której mieszkaniec Brześcia Kujawskiego Kamil Czarnecki zbiera pieniądze na turnus rehabilitacyjny nad Bałtykiem dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Brześcia Kujawskiego. Wesprzyj akcje dowolną kwotą!