Ważna wygrana z Notecianką Pakość

Wysokie zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Łokietka PETROKAN. Przed własną publicznością pokonali Noteciankę Pakość 4-1.

W 14 kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej Łokietek PETROKAN pokonał Noteciankę Pakość 4-1. Aż trzy bramki dla Łokietka strzelił Mariusz Kowalski. Wynik meczu ustalił pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Bartosz Gralewski.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim bramek nie zobaczyli. Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie a otworzył go nie kto inny jak Mariusz Kowalski, który dobrze wykorzystywał podania kolegów. Kowalski strzelał bramki kolejno w 59 minucie, 66 oraz 75 minucie meczu. Goście bramkę honorową zdobyli dopiero w 89 minucie gry a jej autorem był Kacper Mozgawa. W ostatniej akcji meczu, rzut wolny wykorzystał Bartosz Gralewski ustalając wynik spotkania na 4-1.

Wygrana Łokietka PETROKAN dała piłkarzom z Brześcia Kujawskiego awans w ligowej tabeli. Obecnie drużyna prowadzona przez Billego Abbotta zajmuje 15 miejsce i do 13 Notecianki Pakość traci już tylko 2 punkty. W następnej kolejce Łokietek zmierzy się z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. W przypadku wygranej "trójkolorowych" zespół z Kujaw awansuje na wyższe pozycje.