Z Jabłonowem o wyjście z cienia!

Wyjątkowo w niedzielę piłkarze brzeskiego Łokietka PETROKAN rozegrają swój kolejny mecz w IV lidze. W 15 kolejce zmierzą się z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

Po dobrych dwóch ostatnich meczach, remisie z Orlętami 2-2 oraz wygranej z Notecianką 4-1 drużyna z Brześcia Kujawskiego jest coraz bliżej strefy nie zagrożonej spadkiem. Podopieczni Billego Abbotta wielki krok mogą uczynić już w niedzielę, ale do tego potrzebne będzie zwycięstwo w Jabłonowie Pomorskim. Oba zespoły zajmują sąsiednie 14 i 15 miejsce w tabeli ligi - będzie to więc mecz o podwójną stawkę.

Drużyna z Jabłonowa zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli i podobnie jak Łokietek PETROKAN do rozegrania ma jeden mecz zaległy. W ostatnich pięciu spotkaniach piłkarze Naprzodu zdobyli tylko 4 punkty, tylko raz wygrywając, z Chełminianką 1-0 i remisując z Legią Chełmża 1-1. W ostatniej kolejce gracze Gałuszewskiego przegrali z Orlętami 1-3. Zespół z Jabłonowa grał "u siebie" pięciokrotnie i tylko raz odniósł zwycięstwo i to dopiero w 13 kolejce.

Łokietek PETROKAN zejmuje teraz 15 miejsce w tabeli. Do Naprzodu traci tylko jeden punkt a do 13 Notecianki tylko dwa. W przypadku wygranej zespołu z Kujaw możliwy będzie awans nawet na 13 miejsce, ale do tego "łokietkowcy", po pierwsze muszą wygrać swój mecz, a po drugie Notecianka musi zgubić punkty w starciu ze spadkowiczem, Startem Warlubie.

15 kolejka IV ligi:
Naprzód Jabłonowo Pom. - Łokietek PETROKAN