Mecz dobrych serc [mecz charytatywny]

Wspaniałą inicjatywę zaplanowali na niedzielę kibice i Zarząd klubu sportowego Łokietek Brześć Kujawski. Już 18 października każdy sympatyk brzeskiego klubu będzie mógł zagrać razem z Łokietkiem, zagrać i pomóc dziewczynie, która wspiera drużynę z Traugutta od lat, ale teraz potrzebuje pomocy sama.

Magda Mirzejewska mieszka w Brześciu Kujawskim przy ulicy Traugutta. Jest mamą 5-letniego Błażeja i jak każda mama chce wychowywać swojego synka w pełni sił. Magda czerpie z życia pełnymi garściami, ale ostatnio złośliwy nowotwór jelita grubego skutecznie jej do uniemożliwia. Magda przeszła już operację usunięcia guza złośliwego i rozpoczęła chemioterapię. Leczenie jest kosztowne, dlatego w pomoc włączył się Łokietek Brześć Kujawski.

Organizatorzy zaplanowali na niedzielę "Mecz Dobrych Serc". Od godziny 15.00 każda chętna osoba, chcąca zagrać w tym wyjątkowym meczu przeciwko lub w składzie Łokietka będzie miała taką szansę. Wystarczy, że będzie miała ze sobą strój i obuwie sportowe oraz wesprze leczenie Magdy w kwocie minimum 50 zł. Wspierać warto, tym bardziej, że najhojniejszy darczyńca zostanie uhonorowany specjalnym pucharem, przygotowanym specjalnie na ten dzień.

Nie możesz zagrać? Nic straconego. Warto odwiedzić Stadion Miejski w to niedzielne popołudnie. Doping jest jak najbardziej wskazany, a gdyby brakło sił na głośne okrzyki, o odwiedzających zadbają wolontariusze, którzy przygotują ciepłe dania z grilla i kusić będą pysznymi domowymi wypiekami.

Akcja rozpocznie się w niedzielę, 18 października o godz. 15.00 i potrwa aż do godziny 18.00