Włocłavia przyjeżdża do Brześcia.

W najbliższą sobotę Łokietek zmierzy się w pojedynku derbowym z Włocłavią Włocławek. Będzie to mecz w ramach 12 kolejki V ligi. Mecz rozpocznie się o godzinie 11. Łokietek przystąpi do tego meczu w optymalnym składzie.

W sobotę o godz. 11 na stadionie miejskim w Brześciu Kujawskim drużyna prowadzona przez Billego Abbotta podejmie pretendenta do awansu w tym sezonie, zespół Włocłavii Włocławek. Goście z Włocławka zajmują obecnie 2 miejsce w ligowej tabeli z 23 punktami na koncie - Łokietek ma tych punktów 22. Na 11 rozegranych spotkań włocławianie wygrali 7 meczów, 2 zremisowali i 2 przegrali, łącznie strzelając 46 bramek - to najlepszy wynik spośród drużyn występujących w naszej lidze.

Ostatnie 5 meczów Łokietka to tylko jedno zwycięstwo i jeden remis, czyli bez rewelacji. Należy jednak przypomnieć, że kadra Łokietka w tym roku zasilana jest przez młodych zawodników, często piętnastolatków, którzy w meczach V ligi zbierają dopiero doświadczanie. W sobotę trener Billy Abbott oprócz tych młodych chłopaków będzie mógł skorzystać jeszcze z zawodników, którzy wracają do składu po kontuzjach.

Po długiej przerwie w kadrze meczowej zobaczymy Marcina Pałczyńskiego, do niego dołączy również Dawid Marciniak, który przez dłuższy czas miał problemy ze stawem skokowym. Czy chłopaki wyjdą od pierwszych minut - wątpliwe, raczej zobaczymy ich dopiero w drugiej połowie. W kadrze meczowej powinien znaleźć się również Michał Skonieczny, któremu, jak podaje prezes klubu Tymoteusz Bołkowiec, obowiązki służbowe pozwalają wziąć udział w meczu. Jedynym nieobecnym będzie Kamil Niewiadomski, który leczy kontuzję kolana.

Sobotni mecz określany jest mianem derbów, nic wiec dziwnego, że do Brześcia Kujawskiego przyjedzie liczna grupa kibiców z Włocławka. Organizatorzy spodziewają się nawet 200 -stu osobowej grupy kibiców z Włocławka, dlatego wyznaczyli specjalne sektory dla kibiców z Brześcia i Włocławka - o tym jak zachować się, którędy wejść, gdzie usiąść po przyjeździe na stadion przeczytacie TUTAJ.

Dla nieobecnych klub z Brześcia tradycyjnie przygotowali możliwość śledzenia wyniku meczu na żywo wraz z obrazem z kamery umieszczonej na trybunie głównej (obraz bez dźwięku). LINK będzie aktywny na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Mecz 12 kolejki V ligi pomiędzy Łokietkiem a Włocłavią odbędzie się w sobotę, 28 października o godz. 11.00 na stadionie miejskim w Brześciu Kujawskim. Wstęp na mecz jest darmowy.