Z Dębem bez Jakuba Stawickiego!

Już jutro, w sobotę 6 czerwca podopieczni Billego Abbotta spakują sprzęt i wyjadą na kolejne spotkanie w ramach walki o mistrzostwo ligi okręgowej w grupie drugiej. Przeciwnikiem Łokietka będzie klub oddalony od Brześcia Kujawskiego o 80 km - Dąb Barcin. Spotkanie rozpocznie się w sobotnie popołudnie o godzinie 17.00. Mecz zostanie rozegrany na boisku w parku leśnym w Barcinie Wsi 106.

Rozgrywki V ligi wchodzą w decydującą fazę. Łokietek, Sadownik i Start walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej by móc w przyszłym sezonie sprawdzić swoje siły już na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Zespoły z dolnej części tabeli walczą o życie nierzadko fundując kibicom emocje do końca i zaskakujące wyniki w starciach z najlepszymi.

Zobacz koniecznie: Niespodzianki w 28 kolejce. Sadownik traci punty

W sobotę Łokietek będzie musiał zachować zimną krew i pokonać zespół Dębu Barcin, który balansuje na granicy strefy spadkowej. Drużyna z Barcina zajmuje obecnie 13 lokatę i skutecznie, małymi kroczkami, zbierając punkt po punkcie próbuje ocalić się przed degradacją. "Dęby" w pięciu ostatnich spotkaniach zdobyli tylko 5 puntów, ale w trzech ostatnich nie przegrali, dwukrotnie remisowali: z Brzskorolem (1-1) oraz z Mieniem (0-0) i sensacyjnie pokonali na wyjeździe Start Radziejów (1-2). Wygrana z Radziejowem potwierdza, że zespół z Barcina może walczyć z lepszymi drużynami jak równy z równym, od czasu do czasu sprawiając dużą niespodziankę.

Łokietek jest obecnie liderem V ligi, który w pięciu ostatnich spotkaniach zainkasował 10 punktów, wygrywając kolejno ze Zdrojem (3-1), Kujawiakiem (2-3) i Goplanią (2-1). Ostatnie spotkanie zremisował z Liderem Włocławek (2-2).
Na mecz z Dębem do składu powróci Hubert Szymczak, lecz zabraknie Jakuba Stawickiego, który w meczu z Liderem otrzymał czwartą już żółtą kartkę i musi pauzować jeden mecz. W zastępstwie, w bramce Łokietka zobaczymy drugiego bramkarza "trójkolorowych" - Adriana Wypyszewskiego.