Ważny mecz z Wisłą Nowe już w sobotę o 17.00

W 24 kolejce kujawsko-pomorskiej IV ligi Łokietek Brześć Kujawski zmierzy się z Wisłą Nowe. To spotkanie już w sobotę 22 kwietnia w Brześciu Kujawskim.

Po porażce w Izbicy Kujawskiej drużyna z Brześcia znalazła się w trudnej sytuacji w kontekście utrzymania się w lidze. Mimo, iż Łokietek nadal zajmuję 14 pozycję w tabeli, to przewagę nad drużynami będącymi na dalszych miejscach stopniała, co gorsza dystans do drużyn przed Łokietkiem znacznie się wydłużył. Do trzynastego Naprzodu Łokietek traci już 4 punkty. Spotkanie z Wisłą będzie bardzo ważne w kontekście dalszej walki o utrzymanie.

Wisła Nowe zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli. Do tej pory zdobyła 33 punkty - 9 razy wygrała i 6 razy zremisowała, odniosła 8 porażek. W tym roku, na pięć rozegranych spotkań, drużyna z Nowego wygrała tylko raz - pokonała w Kruszwicy pokonała Gopło 2-0 i raz zremisowała przed własną publicznością z Notecianką Pakość 0-0.

Ostatnie 5 spotkań Wisły Nowe:

1. Wisła Nowe - Gopło Kruszwica 2 : 0
2. Unia Janikowo - Wisła Nowe 3 : 2
3. Wisła Nowe - Sparta Brodnica 0 : 1
4. Start Warlubie - Wisła Nowe 2 : 1
5. Wisła Nowe - Notecianka Pakość 0 : 0

Łokietek zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli, ale gra zdecydowanie lepiej niż jesienią. Wiosenną passę meczu bez porażki przerwała dopiero Kujawianka Izbica.

Przeciwko Kujawiance czerwoną kartkę za niesportowy faul otrzymał Mariusz Kowalski. Kowalski będzie pauzować w dwóch kolejnych meczach. Będzie to duże osłabienie dla drużyny z Kujaw.

W ostatnim meczu Łokietka z Wisłą Nowe górą byli wiślacy. Przed własną publicznością rozgromili Łokietka 5-1. Wydaję się, że tym razem powtórki nie będzie.

Sobotni mecz Łokietka Brześć Kujawski już 22 kwietnia o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim.

W pozostałych spotkaniach 24 kolejki zmierzą się:

Łokietek Brześć Kujawski - Wisła Nowe 22 kwietnia, 17:00
Gopło Kruszwica - Legia Chełmża 23 kwietnia, 15:00
Unia Janikowo - Chełminianka Chełmno 22 kwietnia, 17:00
Sparta Brodnica - Orlęta Aleksandrów Kujawski 22 kwietnia, 16:00
Start Warlubie - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 22 kwietnia, 16:00
Notecianka Pakość 3 - 0 Sadownik Waganiec (walkower)
Lech Rypin - Unia Solec Kujawski 22 kwietnia, 17:00
Pogoń Mogilno - Piast Złotniki Kujawskie 22 kwietnia, 17:00