Urodzinowe zwycięstwo! Łokietek lepszy od Unii!

Ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Łokietka Brześć Kujawski. W meczu 20 kolejki pokonali przed własną publicznością wyżej notowaną Unię Janikowo 3:2. Dwie bramki dla Łokietka zdobył Mariusz Kowalski, jedną Hubert Szymczak.

Łokietek nie mógł zacząć tego spotkania lepiej. Już w pierwszej minucie zawodnik Unii fatalnie podał do Billego Abbotta, który szybko zgrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Mariusza Kowalskiego. Obchodzący w tym dniu swoje urodziny, Kowalski wykorzystał swoją szansę i wyprowadził brzeski zespół na prowadzenie.

INNE: Zobacz wszystkie wyniki 20 kolejki!

W 39 minucie doskonałe podanie z prawej strony otrzymał będący na lewym skrzydle Hubert Szymczak - szybko znalazł się w polu karnym Gości a jego mocne uderzenie tuż przy prawym słupku bramki nie dało szans bramkarzowi Unitów. Łokietek prowadził do przerwy już 2:0.

Tuż po przerwie do głosu doszli Goście. W 52 minucie bramkę kontaktową zdobyli piłkarze z Janikowa. W 72 minucie Łokietek znów odzyskał bezpieczną przewagę. Z bliskiej odległości, po dobrym podaniu z prawej strony, bramkarza Gości znów pokonał Mariusz Kowalski. W 79 minucie Unia znów złapała kontakt. Po uderzeniu z rzutu wolnego, piłka spadła w pole karne i w kuriozalnych okolicznościach minęła Bednarskiego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Łokietek pokonał Unię Janikowo 3:2 i awansował na 13 miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu Łokietek zmierzy się na wyjeździe z Piastem Złotniki Kujawskie.