Przetasowania w IV lidze po 9 kolejce

Ubiegły weekend na boiskach piłkarskich przyniósł kilka istotnych zmian w tabeli kujawsko-pomorskiej IV ligi. Punkty niespodziewanie zgubił Naprzód i bydgoski Zawisza i Chemik. Doszło do zmian na szczycie tabeli.

ZOBACZ TAKŻE: Tabela IV ligi po 9 kolejkach

Grający przed własną publicznością Chemik nie stanął na wysokości zadania i zgubił punkty z Notecianką Pakość (2-2). Trener Michał Nadolski (Notecianka) zapytany przed meczem czy remis z Chemikiem byłby satysfakcjonujący odpowiedział:

- Zawsze gramy o zwycięstwo, ale wobec formy Chemika, nie będziemy kręcić nosem po takim rozstrzygnięciu.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie tylko zremisował z Cuiavią Inowrocław (1-1) i wobec wysokiej wygranej Unii Solec Kujawski z Sadownikiem Waganiec (6-0) stracił fotel wicelidera. Wiatr w żagle złapała Chełminianka, która zbiła przed własną publicznością rezerwy Zawiszy Bydgoszcz (5-0). 9 mecz z rzędu przegrała Włocłavia Włocławek. Tym razem uległa aleksandrowskim Orlętom (0-3).

ZOBACZ KONIECZNIE: Nadal bez przełamania. Przegrana z Rol.Ko

Wyniki 9 kolejki:

Chemik Bydgoszcz – Notecianka Pakość 2:2 (Damian Rysiewski 24 k, Robert Kawałek 87 – Dariusz Swojnóg 64, Norbert Rościszewski 80)
Cuiavia Inowrocław – Naprzód Jabłonowo Pom. 1:1 (Michał Kruszczyński 47 – Grzegorz Bała 3)
Chełminianka– Zawisza II Bydgoszcz 5:0 (Oskar Nalaskowski 1, Oskar Nalaskowski 4, Wojciech Ernest 11, Szymon Marks 25, Piotr Murawski 61)
Unia/Drobex Solec Kuj. – Sadownik Waganiec 6:0 (Dawid Janicki 4 i 28, Sebastian Pacek 60, 61, 70, 90)
Lech Rypin – Promień Kowalewo Pom. 2:0 (Piotr Buchalski 9, Adam Lisiecki 45)
Piast Złotniki Kuj. – Pogoń Mogilno 0:0
Włocłavia – Orlęta Aleksandrów Kuj. 0:2 (Radosław Czułkowski 13, Sebastian Smieszny 28, Przemysław Żbikowski 59)

Rol.Ko Konojady – Łokietek Brześć Kuj. 3:0 (Korneliusz Łupiński 16, Mateusz Kaźmierczyk 24, Jaroslav Solonynko 43)

WARTE UWAGI: Składy, kary i strzelcy bramek w meczu z Rol.KO