Pierwsza porażka Łokietka w sparingach.

Łokietek PETROKAN odniósł w sobotę pierwszą sparingową porażkę. Na toruńskich boiskach lepszy okazał się zespół Iskry Ciechocin. Piątoligowcy wygrali z Łokietkiem 3-0.

Już początek meczu nie ułożył się po myśli „trójkolorowych”. W pierwszych minutach meczu w polu karnym faulował Kłosowski, sędzia odgwizdał karnego, którego na gola zamienili zawodnicy Iskry. Przez większą część pierwszej połowy mecz był wyrównany, dopiero w jej końcówce znów przycisnął piątoligowiec - gdyby nie dobra postawa w bramce Ciesielskiego na przerwę Łokietek schodziłby z kilkubramkową stratą. Wynik do przerwy 1-0 dla Iskry.

W drugiej połowie lepiej znów wyglądała Iskra. Ciechocinianie szybciej konstruowali akcje ofensywne natomiast Łokietek z trudem dochodził do swoich sytuacji na strzelenie bramki. Przewagę Iskry odzwierciedliły jeszcze dwie strzelone bramki w drugiej odsłonie meczu. Wynik końcowy 3-0.

Trener Billy Abbott tak skomentował grę swojego zespołu:

Przeciwnik ze składem na IV Ligę, z zawodnikami z przeszłością III ligowa...my zagraliśmy bez 6 zawodników z podstawowego składu więc jakość naszej gry mnie nie zaskoczyła. Dobrze znam Trenera Białka i wiedziałem, że czeka nas ciężki mecz i że będzie miał bardzo poukładany Zespół. Przeciwnicy wczoraj przewyższali nas w każdym niemal elemencie i mam nadzieję że będzie to sygnał do jeszcze cięższej pracy, bo każdy zawodnik będzie potrzebny na wiosnę. Jeśli będziemy grali z takim zaangażowaniem jak wczoraj to najzwyczajniej na świecie nie zasłużymy na utrzymanie w IV lidze. Czekam na odpowiednią reakcje Zawodników na kolejnych treningach i meczach.