Zagrali o Puchar Tymbarku. Zaskoczyli wszystkich!

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny wzięli udział w turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Drużyna z Brześcia Kujawskiego mimo, że formalnie nie awansowała do finału wojewódzkiego została zaproszona na finałowe rozgrywki jako goście specjalni. Najmłodsza ekipa na turnieju zaskoczyła wielu trenerów i kibiców.

ZOBACZ KONIECZNIE:  Zagrali charytatywnie dla Oli [zdjęcia]

Turniej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" organizowany jest co roku przez Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z firmą Tymbark. Honorowy patronat nad turniejem pełni Prezydent RP Andrzej Duda oraz Ministersto Edukacji Narodowej. Najlepsze drużyny z każdego województwa biorą udział w finale rozgrywanym na Stadionie Narodoweym tuż przed prestiżowym finałem Pucharu Polski.

Drużyna z "Dwójki" na rozgrywki wojewódzkie pojechała w składzie: Jakub Chwiałkowski, Hubert Graczyk, Piotr i Adam Kaniewscy, Szymon Kosztowny, Filip Łojewski, Michał Nowak, Michał Rybski, Tobiasz Stężewski (uczniowie klasy II) oraz Szymon Zalewski i Błażej Smoliński z klasy III.

Filip Łojewski i Piotr Kaniewski udzielili wywiadu. Po zmontowaniu wywiad zostanie zaprezentowany podczas Mistrzostw Europy we Francji. Turniej odbywa się pod hasłem "Spełniamy marzenia przyszłych mistrzów". Opiekunem brzeskiej drużyny jest Marcin Pałczyński.

| Patryk Wypyszewski

Wyświetlono: