Zaczynamy walkę o Mistrzostwo ! Na początek Sparta

Łokietek Brześć Kujawski rozpoczyna rundę rewanżową!

Łokietek PETROKAN Brześć Kujawski – Lider V ligi zmierzy się z 12. drużyną tej grupy, Spartą Janowiec Wlkp. Pokrótce prześledźmy poczynania obu ekip z ostatnich miesięcy.

Zawodnicy z Brześcia rundę jesienną sezonu 2014/2015 zakończyli na pierwszym miejscu. W ostatnim meczu ligowym wyraźnie zdeklasowali rywali z Gąbina aż 5-1.
Sparingi, przygotowujące do rundy wiosennej, już tak kolorowo nie wyglądały. Wyniki jakie odnieśli Łokietkowcy w sparingach: Włocłavia Włocławek (0-1), WAP Włocławek (1-1), Lider Włocławek CLJ (14-3), Kujawiak Kruszyn (5-2), Victoria Smólnik (6-1), Orlęta Aleksandrów Kujawski (12-1), LTP Lubanie (3-3), Kujawianka Izbica Kujawska (6-1). Kibicom pozostaje w głowie pytania, jak Brześcianie zagrają w meczach ligowych?; czy to spadek formy? Myślę, że odpowiedź znajdziecie w naszym artykule: http://lokietekgks.futbolowo.pl/news/article/lokietek-nieprzygotowany-na-runde-rewanzowa

Sparta Janowiec Wlkp. w rundzie jesiennej spisywała się bardzo słabo. Przez 16 kolejek zdobyła jedynie 19 oczek, co daje jej 12. pozycję. W swoim ostatnim meczu zdecydowanie odstępowała od rywala i przegrała mecz z Kujawami Markowice (4-0).Oficjalnie Sparta nie rozgrywała żadnych sparingów (bynajmniej w internecie cisza).

Porównując obie ekipy należy pod lupę wziąć tabelę V ligi. Łokietek ma bardzo dobry bilans meczowy: 10 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki. Stosunek bramek strzelonych do straconych to: 54-25 (Łokietek to zdecydowanie ofensywny zespół; przeważa w bramkach nad drugim Sadownikiem o 14 bramek). Pozostaje nam jedynie trochę się zastanowić, w jakim stopniu Spartanie są w stanie zatrzymać brzeską maszynkę do robienia bramek.
Sparta Janowiec Wlkp. na swoim koncie posiada 4 zwycięstwa, 7 remisów i 5 porażek. Posiadają ujemny bilans bramkowy: 26-31. Co ważne, u siebie, Spartanie odnieśli 3 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porażkę.

16 sierpnia 2014 roku obie ekipy rozgrywały spotkanie ligowe V ligi. W Brześciu Kujawskim padł remis 1:1. Wynik to rzecz mała ważna, gdy przypomnimy sobie co takiego wydarzyło się w tym meczu. A działo się… Czerwoną kartką ukarany został Kamil Laskowski i Łokietek grał w dziesiątkę. W ostatnich minutach po brutalnym i niesportowym faulu przez zawodnika gości, Marcin Pałczyński, został odwieziony karetką do szpitala. Marcin w szpitalu spędził sporo czasu, z dnia na dzień czuł się coraz to lepiej, lecz z początku stan jego nerki był co najwyżej przeciętny.
Wszystkie statystyki dają przewagę Łokietkowi. Nie należy jednak osiąść na laurach. Należy przypomnieć sobie słowa Kazimierza Górskiego: „Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika."

17 kolejka V ligi:
Sparta Janowiec Wielkp. vs. GKS "Łokietek PETROKAN" Brześć Kujawski
Sobota, 21 marca, godz. 15.30
Stadion Miejski w Janowcu Wielkopolskim

Możecie dogadywać się między sobą w kwestii dojazdu do Janowca na specjalnej stronie na FB.