Zaczynamy meczem ze Zdrojem. Rusza V liga
Na ten dzień wielu kibiców drużyny z Brześcia Kujawskiego czekało od dawna i choć brzeska drużyna rozpocznie tegoroczne rozgrywki w niższej lidze niż w roku ubiegłym kibiców to nie odstrasza. W sobotę pierwszy mecz Łokietka.

W swoim pierwszym meczu Łokietek Brześć Kujawski zmierzy się z piątą drużyną ubiegłego sezonu V ligi, Zdrojem Ciechocinek. Choć faworytem spotkania będzie drużyna z Brześcia zespół spod tężni przed gospodarzami się nie położy. Tak jak miało to miejsce w latach poprzednich, będzie to mecz walki i pełen emocji.

Ostatnim razem obie drużyny mierzyły się w rozgrywkach ligowych w sezonie 2014/2015. Wówczas dwukrotnie lepsi okazali się piłkarze z Brześcia Kujawskiego wygrywając 4-2 oraz 3-1.

W okresie przygotowawczym w Łokietku zaszło kilka zmian kadrowych. Klub opuścili bramkarz Maciej Bednarski (Kujawiak Kowal), Mateusz Kłosowski i Kamil Trzeciak (Włocłavia). Klub wykupił na stałe dwóch zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali na zasadzie wypożyczenia: Dawida Marciniaka i Kacpra Szadłowskiego oraz wypożyczył na pół roku obrońce Jakuba Piwońskiego (z Lidera Włocławek).

Pierwszy mecz nowego sezonu piłkarskiego pomiędzy Łokietkiem a Zdrojem Ciechocinek już w sobotę, 12 sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie miejskim w Brześciu Kujawskim. Wstęp na mecz jest bezpłatny.


ZOBACZ TAKŻE: Jakub Piwoński w Łokietku!