Wygrana z Włocłavią. Derby dla Brześcia!

W 13 kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej Łokietek PETROKAN Brześć Kujawski pokonał Włocłavię Włocławek 2-0. Spotkanie rozegrano na nowym obiekcie OSiR. Derbowy mecz toczył się w blasku jupiterów, zawody oglądało blisko 300 osób.

ZOBACZ KONIECZNIE: Składy, kary i strzelcy bramek w meczu z Włocłavią

Ciężko było wytypować faworyta tego spotkania. Łokietek nie wygrał meczu od dwóch miesięcy, a Włocłavia z własnymi problemami okupowała ostatnie miejsce w tabeli. Mimo obaw, to Łokietek PETROKAN zaczął ten mecz lepiej, konstruował więcej akcji i częściej gościł pod bramą Dawida Litki, zawodnicy Włocłavii czekali natomiast na swoją szansę z kontrataku. Pierwsze 30 minut nie przyniosło żadnej dogodnej sytuacji dla obu drużyn. Jedni i drudzy próbowali szczęścia oddając strzały z dystansu, ale były one albo za słabe albo futbolówka szybowała wysoko nad bramkami.
W 40 minucie w polu karnym Gospodarzy padł Piotr Szczęsny. Oczywiste było, że był zahaczony przez spóźnionego obrońcę Włocłavii, sędzia jednak pomylił się i nie odgwizdał rzutu karnego. Nie trzeba było długo czekać na kolejną dobrą akcję Łokietka. W prowadzony za Kłosowskiego, Czarnecki dograł perfekcyjną piłkę do Huberta Szymczaka, który w polu karnym znalazł Szczęsnego, a ten wykończył akcje strzałem na pustą bramkę.  Na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy Łokietek PETROKAN objął prowadzenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM Z TEGO MECZU: Włocłavia Włocławek - Łokietek PETROKAN Brześć Kujawski [zdjęcia]

W drugiej połowie Łokietek zostawił Gospodarzom trochę więcej miejsca w środku pola, co wykorzystali zawodnicy z Włocławka kilka razy doprowadzając do groźnych sytuacji pod bramką Stawickiego. Raz po błędzie obrony Łokcia w sytuacji sam na sam znalazł się Olach, któremu nie dał się pokonać Jakub Stawicki, w porę interweniując na przedpolu. Kilka minut później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, do uderzenia doszedł Dewil. Ponownie, strzał z 5 metrów, perfekcyjnie obronił Stawicki. Włocłavia kończyła to spotkanie w dzięsiątkę. Wprowadzony w drugiej połowie Przybysz, w ciągu 3 minut otrzymał dwie żółte kartki. W 85 minucie wynik spotkania ustalił Bartłomiej Budziszewski, wprowadzony w drugiej połowie za Szczęsnego. Uderzeniem z 16 metrów pewnie pokonał Litkę .

Zdjęcie główne: wloclawek.naszemiasto.pl