Trzecia porażka! Przegrywamy 0-2!

Trzecia kolejka i trzecia porażka. W sobotnie popołudnie podopieczni Billego Abbotta po raz trzeci przegrali mecz ligowy w IV lidze ulegając Unii Janikowo 0-2.

ZOBACZ KONIECZNIE: Nowe twarze w Łokietku - ostatnie transfery!

W trzeciej kolejce Łokietek PETROKAN rozgrywał kolejny wyjazdowy mecz. Przeciwnikiem drużyny z Brześcia Kujawskiego był beniaminek z Janikowa. Unici okazali się być lepsi i pokonali zespół prowadzony przez duet Abbott i Matusiak 2-0.

Kluczowe decyzje zapadły jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Trener Billy Abbott zdecydował się na kilka zmian w stosunku do dwóch wcześniejszych meczów. W bramcę od pierwszych minut spotkania wystąpił Maciej Bednarski, który zastąpił Michała Ciesielskiego. Od pierwszych minut nie zagrał również Hubert Szymczak, który z trzech przedmeczowych treningów odbył tylko jeden. W ustawieniu zespołu też zaszły zmiany. W obronie zagrali Wasielewski, Lewandowski i Szadłowski oraz Czarnecki, który zamienił się pozycjami z Pałczyńskim robiąc mu miejsce w środku pola. Do Pałczyńskiego dołączył Abbott i Szczęśny. Na skrzydłach zagrali Marciniak i Popieliński a na "szpicy" Kłosowski.

Łokietek nie zaczął tego spotkania dobrze. Gospodarze od pierwszych minut zdominowali plac gry i z dużą częstotliwością stwarzali sobie groźne sytuacje pod bramką Bednarskiego. Przez pierwsze 29 minut Łokietek nie potrafił skonstuować żadnej akcji bramkowej, dopiero w 30 minucie po dobrym dośrodkowaniu Dawida Marciniaka do sytuacji strzeleckiej doszedł Popieliński Radosław, który z bliskiej odległości nie trafił piłką do bramki Gospodarzy. To była najelepsza okazja brzeskigo zespołu w pierwszej połowie. W 40 minucie pierwszą bramkę dla Unii strzelił lider i kapitan drużyny z Janikowa Dominik Jelonek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0.

Po przerwie Łokietek przyśpieszył grę i w końcu dochodził częściej do sytuacji bramkowych. Rywale podobnie jak w poprzednich spotkaniach osłabli na siłach i chwilami bronili się już całym zespołem na swojej połowie. Łokietek zaryzykował a do swoich sytuacji bramkowych dochodzili Abbott, Kłosowski czy Kowalski. Ten ostatni w 78 minucie znalazł się w doskonałej sytaucji do tego aby wyrównać wynik rywalizacji - piłka po uderzeniu Kowalskiego powędrowała minimalnie nad poprzeczką bramki janikowian. W doliczonym czasie gry Unici wybili graczom Łokietka myśl, że z Janikowa można wywieźć jeszcze jakiś punkt. W 92 minucie, bezpośrednio z rzutu wolnego do naszej bramki trafił Mikołaj Plewa. Gospodarze wygrali to spotkanie 2-0.

Po trzech ligowych kolejkach Łokietek PETROKAN zajmuje 17 miejsce w tabeli ligi. Niżej sklasyfikowani są tylko piłkarze Naprzodu Jabłonowo Pomorskie, którzy rozegrali jeden mecz mniej. Trzeba podkreślić, że rywal z Janikowa był w zasięgu naszej drużyny. Niestety, po raz kolejny nie wykorzystaliśmy stworzonych sobie sytuacji. Aby wygrywać musimy poprawić skuteczność a do tego będzie okazja już w środę, 24 sierpnia o godz. 17.30.

Łokietek PETROKAN wystąpił w składzie:
Bednarski - Wasielewski, Czarnecki (60'Kowalski), Lewandowski, Szadłowski - Pałczyński, Szczęsny (60'Gralewski), Abbott, Marciniak, Popieliński (70'Szymczak) - Kłosowski
Na ławce pozostali:
Ciesielski, Andrzejczak, Przybysz,

Kolejny mecz wyjątkowo zostanie rozegrany w tygodniu. W środę, 24 sierpnia Łokietek PETROKAN zmierzy się w Brześciu Kujawskim z Piastem Złotniki Kujawskie. Mecz rozpocznie się o godz. 17.30, a nie tak jak zostało to podane w przekazanych Państwu terminarzach.