Trudny sparing Łokietka [Orlęta Aleksandrów Kujawski]

Łokietek Brześć Kujawski ma za sobą już 5 spotkań sparingowych. Jak dotąd Łokietek spisywał się nierówno.

W pierwszych meczach, przeciwko WAP Włocławek, Włocłavii Włocłwek, kolejno zremisował (1-1) oraz przegrał w końcówce (1-0).
W kolejnym tygodniu doznał niezrozumiałej klęski z juniorami starszymi Lidera Włocławek (16-3).

Wyników nie należy brać sobie zbytnio do serca, gdyż trener Billy Abbott, tak ustawił terminy pierwszych spotkań sparingowych by dać możliwość gry wszystkim uczęszczających na treningi. Z uwagi na dość liczną grupę "kopaczy" mecze rozgrywane były dwa razy w ciągu weekendu, tak by każdy zawodnik mógł zaprezentować się na boisku przed trenerem.
Eksperymentalne ustawienie, młodzi zawodnicy, niezgranie się z kolegami, na pewno też przyczyniły się do słabych wyników drużyny w pierwszych spotkaniach.

Mimo, że nadal Łokietek gra dość eksperymentalnym składem, to ubiegły weekend był dla zespołu z Brześcia udany. Łokietek wysoko wygrał z Kujawiakiem Kruszyn (5-2) oraz z Victorią Smólnik (7-1).

Czyżby brzeska lokomotywa rozgrzała już silniki i gotowa jest do walki o awans do IV ligi?
Ciężko to stwierdzić, grając, jak dotąd, z teoretycznie słabszymi rywalami. W uzyskaniu odpowiedzi na pewno pomoże spotkanie kontrolne z czołowym zespołem IV ligi - Orlętami Aleksandrów Kujawski. Możemy tylko przypuszczać, że Łokietek na to spotkanie wyjdzie najsilniejszym składem, w bramce zobaczymy zapewne już Jakuba Stawickiego (wracającego po chorobie), a trener Billy Abbott, po pięciu sparingach, trafnie wytypuje najlepszych zawodników do wyjściowej jedenastki.
To jednak tylko przypuszczenia. Jak będzie naprawdę zobaczymy już w sobotę o godz. 18.00.

Sparing!
GKS Łokietek PETROKAN vs. Orlęta Aleksandrów Kujawski
Sobota, 21 lutego, godz. 18.00 / relacja tekstowa na żywo na naszej stronie !!!
Boisko OSiR we Włocławku.

ZAPRASZAMY !!!