Rundę rewanżową czas zacząć! Łokietek - Noteć już w sobotę!

Po emocjonującym i wyczerpującym spotkaniu z Sadownikiem Waganiec (RELACJA pod linkiem: http://lokietekgks.futbolowo.pl/news/article/byl-hymn-byla-mgla-byl-remis-i-wielkie-emocje) Łokietek Brześć Kujawski, po zaledwie 3 dniach, rozpoczyna rundę rewanżową. Do dawnej siedziby książąt kujawskich (od 1236 roku) przyjeżdża zespół Noteci Gębice.

Drużyna znad Noteci Zachodniej plasuje się na dzień dzisiejszy na 15 pozycji, co skutkuje spadkiem z ligi. Gębice na własnym terenie spisują się nie najgorzej; mają 4 zwycięstwa jak i 4 porażki, a ich bilans bramkowy wynosi 17-15 (+2). Na szczęście, w sobotę, Noteć jest teamem przyjezdnym. Na wyjazdach posiadają 2 remisy i aż 5 porażek tracąc przy tym aż 20 bramek. Przez 15 kolejek nie zdołali pokonać rywali na ich terenie. Łokietek nie może jednak spocząć na laurach, gdyż jest to zespół nieprzewidywalny o czym świadczy chociażby wygrana z Lipnem 2:0. W ostatnim meczu rywali Łokietka padł remis 2:2 z Kujawami Markowice.

Łokietek Brześć Kujawski to vicelider V ligi okręgowej. Stracił on fotel lidera na rzecz Sadownika Waganiec, który w Brześciu zremisował 2:2. O wszystkim zadecydowała bramka Krzysztofa Dróbkowskiego w 88 minucie spotkania. Pomimo wyniku, Brzescy piłkarze, niczym żołnierze z filmu ‘300’ nie składają broni i na pewno z głową podniesioną ku niebu pokażą, w sobotę, charakter na boisku. Kolejnym dużym atutem Gospodarzy jest ilość strzelonych bramek. Łokietek ma na swoim koncie ich aż 49, przy tylko 24 straconych. Jest to najlepszy wynik w tej lidze!

Podsumowując, Łokietek Brześć Kujawski jest faworytem tego spotkania. Wszystkie kryteria porównawcze ukazują wyższość nad rywalem. Gospodarze są profesjonalistami, więc na boisku na pewno zobaczymy ich w pełni skoncentrowanych i gotowych do walki o 3 punkty.

16 kolejka ligi okręgowej:
GKS Łokietek Brześć Kujawski - Noteć Gębice
Sobota, 15 listopada, godz. 11.00