Łokietek nieprzygotowany na rundę rewanżową ???

Za nami spotkania kontrolne z zespołami z wyższych lig.
Jak spisała się drużyna z Brześcia Kujawskiego? Czy możemy mówić już o tym, że rysowany przez trenera skład,to team, który zapewni największe emocje kibicom, zgromadzonym na wiosnę przy Traugutta?

W dotychczasowym meczach kontrolnych Łokietek PETROKAN Brześć Kujawski odnotował następujące wyniki:
Włocłavia Włocławek (0-1), WAP Włocławek (1-1), Lider Włocławek CLJ (14-3), Kujawiak Kruszyn (5-2), Victoria Smólnik (6-1), Orlęta Aleksandrów Kujawski (12-1), LTP Lubanie (3-3), Kujawianka Izbica Kujawska (6-1)

Biorąc pod uwagę tylko wyniki meczy sparingowych i na ich podstawie oceniać przygotowanie Łokietka do wiosennych gier, stwierdzić można, że na rundę wiosenną Łokietek przygotowany jest słabo, podobnie jak jesienią, zdobywając w czterech pierwszych meczach tylko 1 punkt.

Czy więc spodziewać się kalki z początków rundy jesiennej?

Nie, nie należy sugerować się wynikami meczy sparingowych. Podobnie jak w poprzednich sezonach,trener Billy Abbott, w meczach kontrolnych "daje pograć" wszystkim obecnym przy bocznej linii zawodnikom.
W trwającym okresie przygotowawczym, trener dał szansę gry w pierwszym zespole juniorom młodszym:Szymonowi Bołkowcowi, Pałczyńskiemu. W zespole coraz lepiej odnajdują się Krzysztof Leśniewski oraz Krystian Czarnecki.

Chłopaki pukają obecnie do drzwi pierwszego Zespołu, choć z nadmiaru Zawodników z przodu, Krzysiu prawdopodobnie zostanie wypożyczony na pół roku, ale wiążemy z Nim wielkie nadzieje i wypożyczenie będzie najlepszym rozwiązaniem dla Jego rozwoju. Myśleliśmy też o wypożyczeniu Krystiana, ale ma bliżej do pierwszego Zespołu niż Krzysiu i myślę, ze będzie miał sporo okazji do pokazania swoich umiejętności w meczach o ligowe punkty - mówi Billy Abbott.

Do zespołu, po przerwie,wrócił Błażej Latecki i Patryk Przybysz, którzy na pewno będą starali się pomóc bramkarzom w utrzymaniu "czystego konta"

W wysokiej formie wydaje się być Mariusz Kowalski, który w ostatnim sparingu z IV-ligowym LTP Lubanie, strzelił hat-tricka a piłka po jego uderzeniu wpadała do bramki z każdej pozycji. Mimo, iż czerwona kartka otrzymana w meczu z Sadownikiem Waganiec, nie pozwala Mariuszowi zagrać w pierwszych dwóch potyczkach ze Spartą Janowiec Wielkopolski oraz z GKS Baruchowo będzie on istotnym graczem w kolejnych spotkaniach.

Z dnia na dzień coraz więcej jest potwierdzonych informacji o ewentualnych transferach nowych zawodników do Łokietka.
Już na stałe, zawodnikiem Łokietka został Dawid Brzeziński (wcześniej zawodnik MGKS Lubraniec). W szeregi Łokietka dołączył również wypożyczony z Lidera Wasilewski, który pomagać będzie Brzezińskiemu w obronie.
Niewątpliwym hitem transferowym jest powrót do korzeni Michała Skoniecznego, który prawdopodobnie zagra w barwach Łokietka już od pierwszego meczu ze Spartą.

Powyższe świadczy o tym, że Łokietek poważnie myśli o awansie do kolejnej klasy rozgrywkowej, na co z taką "paką" ma ogromne szanse.