Liga rusza! Jedziemy do Brodnicy!

Zaczynamy! Już jutro brzeska ekipa wyjedzie na pierwszy w nowym sezonie mecz ligowy. Po zawirowaniach Łokietek PETROKAN po raz kolejny będzie rywalizował z najlepszymi ekipami z województwa kujawsko-pomorskiego. Pierwszy sprawdzian już jutro.

ZOBACZ KONIECZNIE: Nowe twarze w Łokietku - transfery!

Długo trzeba było czekać na ostateczny kształt IV ligii w sezonie 2016/17, ale jak się później okazało było warto - Łokietek PETROKAN zagra ostatecznie w kujawsko-pomorskiej IV lidze i rywalizować będzie z najlepszymi. Pierwszym przeciwnikiem "trójkolorowych" będzie zespół Sparty Brodnica. KS Sparta to spadkowicz z III ligi - w ubiegłym sezonie Brodniczanie zajęli dalekie, przedostatnie miejsce w rozgrywkach swojej ligi, gorszym zespołem była tylko Kujawianka Izbica Kujawska. Choć Sparta ostatnio występowała w III lidze wiele informacji o tym klubie nie można znaleźć - spodziewamy się, że Brodniczanie mogli znacznie odmłodzić swój skład i w nowym sezonie występować będą głównie zawodnikami "swoimi".

Łokietek PETROKAN zakończył okres przygotowawczy i jest gotowy do podjęcia walki z zespołami IV ligi. Do zepołu dołączyli nowi zawodnicy, wzmocniła się również pozycja bramkarza - trener Billy Abbott będzie mógł teraz wybierać między młodym i ambitnym Michałem Ciesielskim a doświadczonym Maciejem Bednarskim - obaj pojadą jutro do Brodnicy. Niestety urazy wyeliminowały z jutrzejszego meczu Piotra Szczęsnego i Bartosza Gralewskiego - obydwaj urazy kolana. Nie zagra również Dawid Kubiak, który przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Jutrzejsze spotkanie sędziować będzie trójka sędzioska z Bydgoszczy: Dariusz Drozd, Marcin Nowakowski oraz Krzysztof Ulatowski. Sędzia główny, p. Dariusz Drozd sędziował Łokietkowi w IV lidze już dwa mecze - oba z zespołami, które już w IV lidze nie zagrają, z Włocłavią Łokietek PETROKAN wygrał 2-0 a z Promieniem Kowalewo Pomorskie wygrał 3-0. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk przed jutrzejszym pojedynkiem.

Mecz z Brodnicą będzie relacjonowany na naszej stronie - zakładka RELACJE LIVE - zapraszamy na godz. 13.00

I kolejka IV ligi
Sparta Brodnica vs. Łokietek PETROKAN