Kujawianka za silna dla Łokietka!

W szóstej kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej Łokietek PETROKAN uległ przed własną publicznością Kujawiance Izbica Kujawska 1-3. Jedyną bramkę dla Łokietka zdobył Mariusz Kowalski.

ZOBACZ KONIECZNIE: Nowe twarze w Łokietku - ostatnie transfery!

Po dwóch wygranych z rzędu spotkaniach ligowych kibice w Brześciu Kujawskim mieli apetyty na zwycięstwo nad Izbicą Kujawską. Rywal okazał się zbyt mocny i drużyna z grodu Łokietka po 90 minutach schodziła z boiska ze spuszczonymi głowami.

W pierwszej połowie piłakrze oby drużyn zapewnili kibicom dobre widowisko. Obie ekipy grały bardzo dynamicznie i mądrze. Pierwsi na prowadzenie wyszli Gospodarze po pięknej bramce Mariusza Kowalskiego w 31 minucie. Trzy minuty później sędzia główny podyktował mocno dyskuskusyjny rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Piotr Gląba. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1.

W drugiej połowie to drużyna z Izbicy Kujawskiej osięgnęła przewagę. Piłkarze Kujawianki udokumentowali ją już w 49 minucie, kiedy to po rzucie wolnym strzałem głową bramkę zdobył Piotr Gląba. Chwilę później Gląba był bliski zdobycia kolejnej bramki dla izbiczan - przed utrata bramki Łokietka uchronił jedynie słupek. W 64 minucie po szybkim kontrataku i akcji prawą stroną doskonałą piłkę do Olega Tabaki zagrał znów Gląba - podanie wykorzystał Tabaka dając Kujawiance trzecią bramkę. Tuż przed końcem spotkania sytuacje do zdobycia drugiej bramki dla Łokietka miał Hubert Szymczak jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki Gości. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Łokietek PETROKAN po sześciu rozegranych kolejkach zgromadził na swoim koncie tylko 6 punktów, co daje mu 14 miejsce w tabeli. Okazja do poprawienia sytuacji w tabeli już w sobotę. Podopieczni Billego Abbotta na wyjeździe spotkają się z Wisłą Nowe.

ZOBACZ: Składy, strzelcy bramek, kartki