Koniec przygody z Pucharem Polski

Tegoroczna przygoda brzeskiego klubu piłkarskiego „Łokietek” w Pucharze Polski dobiegła końca. W środę obecny lider V ligi uległ przed własną publicznością Kujawiance Izbica Kujawska. Mecz zakończył się wynikiem 2-3, ale rozstrzygnięcie dała dopiero dogrywka.

W środowym meczu, który odbył się w Brześciu Kujawski podopieczni Billego Abbotta stawiali opór czwartoligowcowi przez całe spotkanie. Po 90 minutach gry wynik zatrzymał się na rezultacie 2:2 i nadal nie było wiadomo, który z zespołów zagra w kolejnej rundzie. Konieczne było przeprowadzenie dogrywki, w której jedyną bramkę, tuż na początku, zdobyli izbiczanie. Była to decydująca bramka, która dała awans drużynie z Izbicy.

Bramki dla Łokietka zdobyli: Maciej Pałczyński oraz Michał Skonieczny.

Łokietek zakończył swoją przygodę z Pucharem Polski na drugiej rundzie, ale prezes Łokietka, Tymoteusz Bołkowiec jest zadowolony z postawy drużyny:

- Mimo wczorajszej porażki z Izbica Kujawską jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny tym bardziej ze w obu meczach puchar Polski zagrało wielu naszych młodych wychowanków w wieku 15, 17 i 18 lat którzy pokazali ze klub ma zdolną młodzież. To bardzo cieszy gdyż zbierają niezbędne doświadczenie które w najbliższym czasie na pewno zaowocuje - przekonuje Bołkowiec.

Skład Łokietka: Ciesielski, Skonieczny Marcin, Mętlewicz, Pałczyński Maciej, Skonieczny Michał, Kosztowny Jakub, Bołkowiec Szymon, Piwoński, Szadłwoski, Biniecki Jakub, Czarnecki

Rezerwa: Pawłowski, Kraszewski Łukasz, Kubiak, Kamiński Kacper, Gryczewski Szymon, Abbott, Andrzejczak

W najbliższą sobotę w Kruszwicy, Łokietek zmierzy się z tamtejszym Gopłem. Początek meczu o godz. 15.00