Kolejny rywal w drodze po mistrzostwo: GKS BARUCHOWO

GKS Łokietek PETROKAN vs. GKS Baruchowo

Do meczu pozostało:

Łokietek Brześć Kujawski, vicelider V ligi sezonu 2014/2015, na własnym boisku, podejmować będzie trzecią drużynę tejże grupy, GKS Baruchowo. Spotkanie uchodzące za hit kolejki niewątpliwie przyniesie kolejną dawkę emocji i wrażeń. Jak prezentuje się sytuacja w obu zespołach?

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Łokietek Brześć Kujawski przegrał wyjazdowe spotkanie ze Spartą Janowiec Wlkp. (2:1). Od tego momentu Brześcianie stracili pozycję nr 1 na rzecz Sadownika Waganiec, który zdecydowanie pokonał Goplanie Inowrocław (5:0). Kolejnymi przeszkodami „po 3 punkty” są kartki dla naszych zawodników. Za czerwoną kartkę wyautowany został Mariusz Kowalski (zawieszenie obejmuje jeszcze mecz z Baruchowem) oraz Marcin Pałczyński (zawieszenie obejmuje najprawdopodobniej 3 mecze –„czerwień” ze Spartą). Z informacji, jakie otrzymujemy z klubu, nie wiadoma jest sytuacja Radosława Popielińskiego. Nasz napastnik boryka się z kontuzją i nie wiadomo, kiedy wróci na murawę.
Na plus zauważamy, iż Łokietek w każdym meczu zdobywa choć jedną bramkę (nie uwzględniamy spotkania z Goplanią Inowrocław, które zostało przerwane z powodu naruszenia nietykalności sędziego oraz sparingów). Czy zatem utrzyma dobrą serię strzelonych bramek w lidze? Już w niedzielę, wszystko się okaże.
Jak wyglądały przygotowania w Baruchowie?
Pierwszy sparing goście rozegrali z Victorią Smólnik. Pewnie pokonali lidera A klasy (5:2). Wygrali również z Ziemowitem Osięciny (6:1) Musieli uznać wyższość rywala w meczu z KS Kutno (4:8), Kujawianką Izbica Kujawska (2:6), Skrą Drobin (4:5), Włocłavią Włocławek (0:3). Wyniki sparingów Baruchowa są zdecydowanie zależne od pozycji, na której znajdują się ich rywale. Z przeciwnikami z wyższych lig, nasi rywale, radzą sobie kiepsko; każdy mecz kończy się wysoką porażką. Jeśli natomiast sprawdzimy zespoły, z którymi wygrali, to widać gołym okiem, że nie znajdują się one w „Ligach”, a „Klasach”.
GKS Baruchowo, podobnie jak Łokietek, pierwszy swój mecz przegrał. Uległ Kujawom Markowice na własnym terenie 1:2. Bilans bramek jaki posiadają to 37 strzelonych i 23 stracone. Dogłębnie śledząc ten zespół należy zwrócić uwagę na fakt, iż ich spotkania wyjazdowe nie są, aż tak udane. Na wyjazdach padły 3 wygrane, 3 remisy i 2 porażki. Pokonali słabo spisujący się Dąb Barcin – 13. pozycja (0:2), Start Radziejów – 4. pozycja (2:3) i Mień Lipno – 12. pozycja (1:3).
Spotkanie w Brześciu na pewno nie będzie należało do najłatwiejszych.
W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, GKS Baruchowo pokonał Łokietek 4:1. My możemy mieć jedynie nadzieję, że słynne powiedzenie „Historia lubi się powtarzać” w tym przypadku odejdzie w niepamięć.

Łokietek PETROKAN Brześć Kujawski – GKS Baruchowo
Brześć Kujawski, Traugutta 29