„Hit kolejki” Brześcia nie opuszcza. Start – Łokietek już w sobotę!

Łokietek Brześć Kujawski, lider V ligi okręgowej sezonu 2014/2015, już w sobotę wyrusza do Radziejowa, by tam zmierzyć się ze Startem Radziejów (3 pozycja w tabeli). Dla Gości to kolejny trudny mecz; w ostatnim czasie (18 kolejka) Łokietek pokonał GKS Baruchowo na własnym stadionie 5:1.

Start Radziejów swoją pozycję na podium utrzymuje dzięki 11. zwycięstwom, 2. remisom i 6. porażkom. Na swoim terenie jest bardzo mocny: 5 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki. Przez 19. kolejek dorobił się dodatniego bilansu bramkowego, 31 strzelonych – 21 straconych.
Ich gra w rundzie wiosennej do najlepszej nie należy. W ostatnich minutach udało im się uratować remis ze Zdrojem Ciechocinek 1:1. W następnym meczu padł kolejny remis, tym razem z Mienią Lipno 0:0. Na plus wyszło im ostatnie rozegrane spotkanie – Start pokonał u siebie Kujawy Markowice 2:0. Wszystkie 3 mecze miały miejsce w Radziejowie: 2 remisy, zwycięstwo i kontuzja. Jak czytamy na oficjalnej stronie Startu, zawodnik Jakub Lewandowski, w meczu ze Zdrojem najprawdopodobniej złamał kość śródstopia. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Łokietek Brześć Kujawski swoją rundę rozpoczął od zaskakującej porażki ze Spartą Janowiec Wlkp. 1:2. Najwidoczniej słowa trenera zadziałały, bo już następne mecze pokazały jak duży potencjał jest w Brześcianach: zwycięstwo z GKS Baruchowo 5:1 oraz z Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 2:4.
Występując jako Goście, Łokietek wygrał 6 spotkań, 3 przegrał, strzelając 29 bramek i tracąc 17. Niestety i w tym meczu ktoś pauzuje. W Radziejowie zabraknie Marcina Pałczyńskiego zawieszonego za czerwoną kartkę oraz Dawida Kubiaka.

Nasza „11” jest niezwykle mocna, ale czy wystarczy na zdobycie Radziejowa?
W ostatnich spotkaniach Łokietek przegrał 1:2 (mecz w Brześciu Kujawskim – kolejka 5 2014/2015), przegrał 5:0 (mecz w Radziejowie – kolejka 30 2013/2014), wygrał 3:1 (mecz w Brześciu Kujawskim – kolejka 15 2013/2014).
Co pokaże ten mecz? Zmieni on pozycję którejś z ekip? Nie czekaj, przyjedź na mecz!

Start Radziejów - Łokietek Brześć Kujawski
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Józefa Górczyńskiego w Radziejowie