Grudzień okresem spotkań i podsumowań.Grudzień to dla GKS Łokietek czas świątecznych spotkań i podsumowań. Swoje spotkania opłatkowe mają już za sobą grupy młodzieżowe oraz drużyna seniorów.

W piątek, 8 grudnia swoje świąteczne spotkanie odbyli najmłodsi reprezentanci barw Łokietka. W Szkole Podstawowej nr 2 w Brześciu Kujawskim spotkały się dzieci, które na co dzień grają w spotkaniach ligowych jako żacy, młodzicy i trampkarze wraz ze swoimi rodzicami, trenerami i przedstawicielami władz klubu, by wspólnie podsumować ostatni rok. Na spotkaniu obecny był również Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji, Pan Tomasz Chymkowski, który razem z przedstawicielami klubu wręczył dzieciom nowe stroje sportowe.

- Dzięki wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji, pana Tomasza Chymkowskiego, udało nam się w tym roku zakupić stroje sportowe dla dzieci z grup młodzieżowych, biorących udział w rozgrywkach ligowych. W przyszłości planujemy również zakup strojów sportowych dla wszystkim podopiecznych, reprezentujących barwy naszego klubu, tłumaczył prezes Łokietka, Tymoteusz Bołkowiec.

Oprócz podsumowań i świątecznych życzeń padły również zapewnienia dalszego rozwoju klubu.

- W następnym roku chcemy stworzyć grupę trampkarzy lub juniorów sekcji piłki nożnej. Dla nas osiągane wyniki nie są ważne, liczy się dobra zabawa i aby dzieciaki jak najwięcej przebywały na boisku, a mniej czasu zajmowało im patrzenie w telewizję i gra na komputerze czy ipodzie. Nie wywieramy presji na dzieciaki - powiedział w wywiadzie dla portalu promocjewloclawskie.pl, prezes klubu Tymoteusz Bołkowiec.

Dobrą kondycję klubu oraz chęć dalszego wsparcia potwierdził również p. Tomasz Chymkowski

- Ten klub rośnie w siłę. Mamy nadzieję, że w najbliższych latach, a może już w przyszłym roku uda się zachęcić niektóre firmy z Brzeskiej Strefy Gospodarczej aby też współfinansowały przede wszystkim sport dzieci i młodzieży, rozwój młodych talentów - mówił naczelnik Tomasz Chymkowski.


W sobotę symboliczne spotkanie opłatkowe zorganizowano również dla pierwszej drużyny. W tym roku oprócz piłkarzy na spotkaniu pojawili się najbliżsi zawodników. Prezes Łokietka zapowiedział, że ta nowa formuła spotkań to odpowiedni kierunek.

- Bardzo się cieszę że wszyscy spotkaliśmy się w gronie rodzinnym. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim przybyłym, czyli piłkarzom i ich rodzinom, kibicom naszym jak i zaprzyjaźnionego Ziemowita Osięciny oraz nowemu zarządowi i temu byłemu. Liczę i zrobię wszystko abyśmy za rok kontynuowali tę formę i spotkali w jeszcze większym gronie, powiedział Bołkowiec.

20 grudnia swoje spotkanie opłatkowe mieć będą podpieczni Jarosława Kapelińskiego, czyli dzieci z sekcji bokserskiej.


ZOBACZ TAKŻE: Harmonogram sparingów