Czwartkowy wyjazd do Lipna

Niestandardowo, bo już w najbliższy czwartek piłkarze GKSu Łokietek rozegrają kolejny ważny mecz w drodze po mistrzostwo V ligi. W czwartek obok kopaczy z Brześcia Kujawskiego wybiegną zawodnicy Mienia Lipno.

Czwartkowy rywal Łokietka, to zespół okupujący dolne partie ligowej tabeli. Obecnie piłkarze z Lipna zajmują 13 pozycję, na którą złożyło się 6 zwycięstw i 6 remisów. Zespół Mienia bardzo słabo spisuje się w meczach "u siebie" - w całym sezonie wygrał tylko 4 spotkania przed własną publicznością. Lipnianie, wiosny na razie nie mogą zaliczyć do udanych: w czterech rozgrywanych meczach "zebrali" tylko 4 punkty remisując w Radziejowie ze Startem i ostatnio wygrywając z trudnościami z Kujawami Markowice (0-1). Wiosną, zespół z Lipna mało strzela ale i mało traci bramek (w czterech meczach bilans 1-2), co może stanowić o sile w formacji obronnej Mienia i trudnościach w strzeleniu bramki. Jeżeli Łokietek zdoła "odciąć" dotychczasowego króla strzelców V ligi, Romana Witeckiego, to o końcowy sukces będzie łatwiej. Napastnik Mienia doskonale spisuje się w wykonywaniu "wolnych", co potwierdził w ostatnim spotkaniu w Markowicach, strzelając gola na wagę zwycięstwa właśnie z rzutu wolnego.

Mimo, iż drużyna z Lipna nie spisuje się najlepiej to o wygraną może być niezwykle ciężko. Mecz rozgrywany jest w tygodniu i jest to już kolejny, trzeci wyjazdowy mecz "giekaesiaków" z rzędu, a w takiej sytuacji o zachowanie koncentracji może być naprawdę trudno.

ŁOKIETEK WYJDZIE NAJMOCNIEJSZYM SKŁADEM??
Dobre informacje płyną ze sztabu szkoleniowego. Istnieje wysoka szansa, że Łokietek spotkanie z Mieniem rozpocznie w najsilniejszym jak dotąd składzie. Trener Billy Abbott do dyspozycji będzie miał wszystkich kluczowych zawodników. Do grających już: Kowalskiego, Szymczaka, Skoniecznego i Popielińskiego wraca Pałczyński, który w meczu z Lipnem może wspomóc w linii obrony wracającego po kartkowej pauzie Dawida Kubiaka.

PRZEŁAMANIE PRZYSZŁO Z MIENIEM
Rundy jesiennej Łokietek nie rozpoczął udanie. W pierwszych pięciu meczach zdobył tylko 4 punkty, a w meczu ze Spartą kluczowego gracza Marcina Pałczyńskiego prawie na cały sezon wyeliminowała poważna kontuzja.
Przełamanie przyszło dopiero w meczu z Mieniem. Łokietek zagrał innym ustawieniem, mocniej i ofensywniej co dało Gospodarzą efektowne zwycięstwo 8-3.

16 kwietnia o godz. 17.00 na murawę Stadionu Miejskiego w Lipnie wybiegną jedenastki Mienia i Łokietka.
Czy historia się powtórzy? Czy Łokietek odniesie znów sukces i umocni się na pozycji lidera ligi okręgowej? Odpowiedź poznamy w czwartkowy wieczór, kiedy to sędzia główny odgwizda koniec pierwszego spotkania 21 kolejki V ligi.

21 KOLEJKA:
MKS Mień Lipno vs. GKS Łokietek PETROKAN