Czas na podsumowanie!!!

Po 16 kolejkach; po 16 ciężkich spotkaniach; po wielu treningach, kontuzjach, wzlotach i upadkach przyszedł czas na regenerację – regenerację fizyczną, jak i psychiczną. Jak podczas tej rundy spisali się nasi zawodnicy? Czy zawiedli swoich fanów? A może wprowadzili ich w stan euforii? Przeczytaj!

Podobnie jak w poprzednim sezonie Łokietek Brześć Kujawski nie rozpoczął sezonu zbyt dobrze. Po porażkach z Notecią Gębice (4:2), GKSem Baruchowo (4:1), Startem Radziejów (1:2) oraz wymęczonym remisie ze Spartą Janowiec Wlkp. (1:1) brzeska drużyna zajmowała nawet ostatnie miejsce! Do tego doszły kontuzje naszych zawodników: Marcin Pałczyński po meczu ze Spartą Janowiec Wlkp. wylądował w szpitalu, a Dariusz Kostuniak miał uraz śródstopia i pauzował przez kilka tygodni. Wszystko wskazywało na to, że w tym sezonie będziemy ‘chłopcami do bicia’, a walkę jaką możemy podjąć, to walka o utrzymanie.

13 września o godzinie 16.00 Łokietek "ugościł" na boisku przy Traugutta 25, zespół Mieni Lipno – spadkowicza z IV ligi oraz lidera tabeli po sześciu kolejkach. Wszystko znaki na niebie i ziemi wskazywały na potężny grad goli ze strony Mieni. Na szczęście jeden jedyny symbol i zarazem najważniejszy ze wszystkich pozostał w sercach Brześcian. To wiara. Wszyscy wierzyli, że ten mecz, będzie początkiem ekspansji Łokietka na terytorium V ligi. Tak też było! Po fantastycznym meczu Łokietek rozgromił lidera aż 8-3!! Swoje wielkie umiejętności zaprezentował Hubert Szymczak – strzelec aż 4 bramek!

Jak później potoczyły się losy Łokietka? Otóż niczym jak z bajki. Z każdym kolejnym meczem na konto Łokietka wpadało więcej bramek (oczywiście strzelonych : ) ), ale przede wszystkim nasz zespół rósł w siłę i perfekcyjnie przygotowywał się do każdego kolejnego spotkania. Wygrane z Kujawami Markowice (1:3), Zdrojem Ciechocinek (2:4), Kujawiakiem Kowal (6:2), Goplanią Inowrocław (0:3), Liderem Włocławek (1:6), Dębem Barcin (5:0), Zjednoczonymi Piotrków Kujawski (1:5) oraz Notecią Gębice (5:1) dały nam pierwsze miejsce w Klasie Okręgowej, w grupie Kujawsko – Pomorskiej.

Jak widać Łokietek świetnie sobie radzi w ataku. W trakcie rundy jesiennej strzelił aż 54 bramki ( blisko 3 razy tyle co ostatni zespół tabeli Lider Włocławek oraz 2 razy tyle co Start Radziejów). Ponadto nasi zawodnicy kontrolują przebieg spotkania w środku, jak i w defensywie. Brześć ma 5. wynik straconych bramek – ich ilość to 25. Ustępuje jedynie zespołom z Baruchowa, Radziejowa, Brzyskorzystewka i Szubina.
Jak wygląda plan na najbliższe kilkanaście tygodni? Przede wszystkim nie możemy osiąść na laurach. Każdy mecz to nowe wyzwania, nowe doświadczenia (szczególnie ważne dla naszych ’najmłodszych seniorów’). Teraz trwają przygotowania indywidualne, później, z pewnością, szkolenia, integracja i mobilizacja. Pierwsze spotkanie na wiosnę to wyjazd, aż do Janowca Wielkopolskiego. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!